SZUKAJ POPRZEZ
NAJCZĘŚCIEJ WYSZUKIWANE
Podrohacki Zuberec jest dzisiaj ważnym centrum ruchu turystycznego. Latem odwiedzają nas miłośnicy gór, zimą – narciarze. Każdego roku Zuberec i Rohacze stają się miejscem wypoczynku i relaksu dla coraz większej liczby gości. Turystyka letnia, to przepiękne widoki z grani Rohaczy i przejrzyste wody Stawów Rohackich. Pobyt zimą, to przede wszystkim szusy, także w godzinach wieczornych, po oświetlonych i naśnieżanych stokach Spalonej, Milotina i Janowek oraz wędrówki po bardzo dobrze przygotowanych trasach biegowych.

Nieodłącznym punktem pobytu w Zubercu są odwiedziny Muzeum Wsi Orawskiej w Brestowej. Skansen ten jest zaliczany do najładniejszych muzeów architektury ludowej w Europie. Rozłożony na dwóch brzegach rwącego potoku Zimna Woda Orawska (Studený potok) sprawia wrażenie pełnej życia wsi z końca XIX w.

Z każdym rokiem powiększa się i poprawia w Zubercu baza noclegowa i żywieniowa, coraz bogatsza jest oferta usług wspierających ruch turystyczny – rozwija się sieć handlowa, tereny sportowe, wzrasta liczba imprez kulturalnych i sportowych. (tekst z www stron gminy)

Strona www gminy - Web: 

Ośrodek informacji - Zuberec 289, 027 32 Zuberec, tel.: +421 (0)43-539 5197, fax: +421 (0)43-539 5359, e-mail: info@zuberec.sk