SZUKAJ POPRZEZ
NAJCZĘŚCIEJ WYSZUKIWANE

Ski areał Ružomberok – Malinô Brdo

Szczegółowy opis obiektu


Położenie i dostępność
Ośrodek narciarski SKI PARK Ružomberok położony jest na zboczach Wielkiej Fatry ponad miastem Ružomberok na wysokości od 545 do 1209 m n.p.m. Ski Park Ružomberok znany jest ze swojego doskonałego położenia geograficznego, z uwagi na fakt, że miasto Ružomberok leży przy głównym ciągu turystycznym Żylina – Wysokie Tatry.
Wyposażenie oraz oferta
Ośrodek narciarski jest cenionym miejscem odpoczynku nie tylko przez turystów z kraju, ale także z zagranicy. Jest to jeden z najnowocześniejszych ośrodków na Słowacji o wysokim standardzie usług, programie serwisowym oraz dbałości o klienta.

Bramą wstępną do ośrodka jest miejska dzielnica Hrabovo (oddalona od centrum miasta jedynie o 1 km). Z Hrabova można dostać się na Malinô Brdo nowoczesną 8-osobową kolejką kabinową, o długości 1770 m, która w ciągu godziny przewozi 1500 osób. Bezpośrednio w centrum ośrodka położona jest kolejka cztero-krzesełkowa, 2 wyciągi orczykowe oraz 4 wyciągi dla początkujących i dzieci. W każdy weekend podczas ferii dla turystów ośrodka organizuje się interesujące imprezy i konkursy dla całej rodziny (snowtubing – jazda na specjalnej oponie gumowej, lodowa wieża – coś dla tych, którzy chcą wypróbować podstaw wspinaczki górskiej, różne konkursy w jeździe na nartach, snowpark dla dzieci itp.).

W ośrodku do dyspozycji jest 12 km tras zjazdowych, najdłuższa z nich mierzy aż 3 900 m, pokonuje różnicę wysokości 698 m i stanowi najdłuższą sztucznie zaśnieżaną nartostradę na Słowacji.

Wysokie zdolności przewozowe urządzeń transportujących są gwarancją minimalnego czasu oczekiwania oraz komfortu uprawiania narciarstwa także w czasie szczytu turystycznego.

Okolica ośrodka oferuje doskonałe warunki do uprawiania narciarstwa biegowego oraz turystyki, gdzie do najbardziej atrakcyjnych miejsc należy skansen wieś Vlkolínec (UNESCO), okrąg wokół Sidorova oraz „bajkowy" zimowy wypad na Smrekovicę. W całym ośrodku Ski Parku znajduje się kilka bufetów i budek z jedzeniem, które oferują możliwość szybkiego posiłku bezpośrednio na stoku.