SZUKAJ POPRZEZ
NAJCZĘŚCIEJ WYSZUKIWANE
Słowackie góry » Zachodnie Tatry » Droga - Wolovec

Wycieczka na Wolowec i spowrotem


Mało wymagająca wycieczka rozpoczyna się na rozdrożu tras turystycznych przy Tatliakovej chacie i ciągnie dalej przez Łęk Zabrat, i przez Rakoń aż na Wolowec.

Wolowec znajdziemy w najpiękniejszej części, która nazywa się Rohaczska część Zachodnich Tatr. Wzgórze Wolowec poznamy według jego charakterystycznego spiczastego szczytu, który dumnie wywiera się na Smutną doliną na Słowacji i nad Chocholowską doliną w Polsce.

Przy wylocie Smutnej doliny możemy zobaczyć Rohaczska plesa (jeziora górskie). W pobliżu również znajdują się bardzo znane i wybitne szczyty Zachodnich Tatr – Ostry Rohacz i Placzlive. Wspominane szczyty są znane przede wszystkim tym, że według nich została nazwana cała część Rohacze.

Całkowita długość trasy wynosi prawie 7 kilometrów, czas trwania około 3 godziny. Trasa rozpoczyna się w Tatliakowej chaty w wysokości 1370 m n.p.m. i ciągnie dalej po zielonym znaku turystycznym na Łęk Zabrať, który znajduje się już po polskiej stronie granic. Następnie pójdziemy dalej an Rakoń do wysokości 1870 m n.p.m.. W ostaniej części trasy na Wolowec ciągle idziemy według zielonego znaku W drodze powrotnej skorzystamy z jednakowej drogi, po której tu dotarliśmy, lub możemy kontynuować drogą na Żiarskie sedlo (łęk) przez Jamnicke sedlo i rozdroże Placzliwe.
 

Wolovec

Powrót